11.10.2013
Niyazi Erdoğan İlkbahar - Yaz 2014 Koleksiyonunu Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’da Sundu
Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Presented by American Express kapsamında 10 Ekim Perşembe günü saat 20.30’da gerçekleşen defilesinde Niyazi Erdoğan, seyahat etmeyi seven şehirli erkekten ilham alarak hazırladığı İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonunu sundu. Defile her sezon olduğu gibi bu sezon da müzikleriyle çok konuşuldu. Mabel Matiz’in de izleyiciler arasında bulunduğu defile, kapanışı sanatçının “Sultan Süleyman” yorumuyla yaptı.
 
Yerel dokuları ve kültürel öğelerimizin evrensel yansımalarını taşıdığı koleksiyonlarıyla büyük beğeni toplayan Niyazi Erdoğan’ın 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu seyahat etmeyi seven şehirli erkeğe hitap eden tasarımlardan oluşuyor. Rahatlık ve hareket kabiliyetinin ön planda tutulduğu koleksiyonda tasarımcının son dönemde bakışını belirleyen klasik ve zarif detaylar gündelik bir görünümle birleşiyor.
 
Tasarımcı koleksiyonuyla ilgili olarak "2013-2014 Sonbahar/Kış Koleksiyonum çok güçlü bir erkeği tasvir ediyordu. Şehrin karmaşası içinde mücadeleci bir ruh taşıyan, genç ve dinamik bir erkeğin koleksiyonu… 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonumda ise daha çok seyahat eden, dinlenmeye ihtiyaç duyan bir erkek profili var. Kışın insanlar daha durağan. Ama yazın daha çok yer değiştiriyoruz; seyahatlerimiz, tatillerimiz daha fazla. Dolayısıyla koleksiyonumda hareket kabiliyetini öne çıkardım." şeklinde düşüncelerini dile getirdi.
 
Niyazi Erdoğan 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu'nun kumaşları tamamen doğal elyaflardan oluşuyor. Yıkamalı pantolonlar çok ince mikron yün ceketlerle kombine ediliyor. Casual ve klasik stile aynı anda göz kırpan koleksiyonun desenleri ise doğduğu toprakların meyvelerinden ilham alan ve artık bir Niyazi Erdoğan imzası haline gelen piksellerden oluşuyor. Koleksiyonun renk paletinde natürel toprak tonlarının yanı sıra, yeşil ve kiremit tonları bulunuyor.

Kreatif yönetimini Barış Çakmakçı'nın yürüttüğü koleksiyonun defile koreografisini Türkiye’de moda camiasının duayen isimlerinden Uğurkan Erez üstlendi. Koleksiyon styling’i Başak Dizer Fransez tarafından gerçekleştiriliyor.  

Her zaman defile müzikleriyle büyük ses getiren Niyazi Erdoğan’ın İlbahar/Yaz 2014 koleksiyonu defilesinin müzikleri ise Dj Tolga Murat tarafından hazırlandı. İpekiş ve Enkay’ın kumaş sponsorluğunda gerçekleştirilecek defilenin ayakkabıları, çantaları ve kemerleri İnci imzasını taşıyor. Defilenin makyaj sponsoru MAC ve saç sponsoru ise Makas Nişantaşı.
 
 
Bilgi ve iletişim:
0212 240 34 57