12 Şubat 2014 Çarşamba
İstanbul Fashion Incube İlk Yılını Geride Bıraktı

Genç moda tasarımcılarına kendi markalarını geliştirme imkanı sağlayan, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) yürütücülüğünde, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla hayata geçen Istanbul Fashion Incube, bir yıl boyunca, Asu Aksu, Ayhan Yetgin, Burçe Bekrek, Ece Gözen, Emre Erdemoğlu, Günseli Türkay, Hande Çokrak/Maid in Love, Nil Kandemir, Niyazi Erdoğan ve Songül Cabacı’yı destekledi.

Tekstil ve hazır giyim sektörünün küresel rekabet düzeyini arttırmak amacıyla, kendi markalarını geliştirme potansiyeline sahip genç moda tasarımcılarının markalaşmalarına destek verdi. Sunduğu danışmanlık programları ve marka iletişim faaliyetleri ile markalarını doğru yerde, doğru alıcı ile buluşturarak girişimcilik kapasitelerini artırmalarına; ulusal ve uluslararası platformlarda rekabet edebilme güçlerinin kuvvetlendirilmesine katkıda bulundu.
 
İstanbul Fashion Incube ilk senesini tamamlayarak; İHKİB Yönetim Kurulu üyelerinin, MTD Başkanı Mehtap Elaidi, İSTKA yetkilileri ile tasarımcıların katılımıyla, Dış Ticaret Merkezi’nde proje kapanış toplantısını gerçekleştirdi.  Projenin sona ermesi ile  Merkez’in faaliyetlerinin sürdürülebilirliğine dikkat çeken İTKİB Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Bayazıt, Incube’un  İHKİB tarafından sağlanan kaynaklarla devam edeceğinin müjdesini de verdi.