Cuma
14
MART 2014

Niyazi Erdoğan Sonbahar-Kış 2014 Koleksiyon Sunumunu MBFWI Kapsamında Gerçekleştirdi


 Niyazi Erdoğan, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express kapsamında 14 Mart Cuma günü saat 20.30’da gerçekleştirdiği defilede Sonbahar/Kış 2014 Koleksiyonunu tanıttı. Koleksiyonunda ünlü mimar Sedad Hakkı Eldem'den ilham alan Erdoğan, bir önceki sezonda olduğu gibi bu sezonda da eğitimini almış olduğu mimarlık anlayışıyla bütünleşen bir koleksiyon ortaya koydu.

Niyazi Erdoğan'ın Sonbahar/Kış 2014 Koleksiyonu üç ana bölümden oluşuyor. Sedat Hakkı Eldem'in yapılarında görüldüğü gibi, güneşi içine alan geniş şeffaf yüzeyler, saçaklardaki kurşun ve çerçevelerdeki metallerden etkilenen parlak ve metalik yüzeyler ve son olarak geniş cam yüzeylerdeki akisleri andıran baskılı parçalar. Koleksiyondaki her parça akılcı ve fonksiyonel. Planlarda ve cephelerde sıkça görülen grid'ler kumaşlara ekose olarak yansıyor. Gündelik hayatta da kullanılan aktif spor giysilerinin kumaşları ile yüksek kalitede işlenmiş yünlüler birlikte kullanılıyor. Koleksiyonun renkleri betonarme binalardaki gibi grinin tonlarını kucaklıyor. Lacivert, bordo ve bej ise renk paletini destekliyor.
 
Tasarımcının kentli detaylarla ördüğü bu sezon koleksiyonunun sportif yönünü ise bisikletçilik tamamlıyor. Uygar bir şehirde sadece spor için değil, ulaşım amacıyla da bisiklet kullanımını destekleyen Erdoğan, koleksiyonunun styling’i için de şehirli bir bisiklet kullanıcısından ilham alıyor. Erdoğan’ın koleksiyonuna podyumda, Domus Academy’de tasarım eğitimi alan Yiğit Kuyulu’nun markası Altair Telian’ın el yapımı bisikletleri eşlik ediyor.