Pazartesi
14
TEMMUZ 2014

İstanbul Fashion Incube'un Yeni Dönem Tasarımcıları Belli Oldu


Yetenekli ve gelecek vaat eden moda tasarımcılarına profesyonel kapsamda destek vermek amacıyla yola çıkan Türkiye’nin ilk moda girişimcilik merkezi İstanbul Fashion Incube’un ikinci dönem tasarımcıları belli oldu!

 
İstanbul Fashion Incube yapısı içinde desteklenen ikinci dönem için seçilen yeni girişimci genç moda tasarımcıları; Giray Sepin, Gülçin Çengel, Selim Baklacı, Tolga Turan, Tuğba Ergin, Zeynep Merve Mehmetli olarak belirlenirken, Burçe Bekrek, Ece Gözen, Hande Çokrak ve Niyazi Erdoğan ise birinci dönemden devam eden tasarımcılar olarak açıklandı.
 
İTKİB’de gerçekleştirilen, İTKİB Destek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Jale Tuncel, İTKİB Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Beyazıt, İstanbul Moda Akademisi Direktörü Seda Lafçı, İstanbul Fashion Incube ekibi ve tasarımcılarının katılımı ile gerçekleşen ilk toplantı ile birbirleri ve ekiple tanışan tasarımcılar, önlerinde onları bekleyen süreçle ilgili de detaylı bilgi aldılar.
 
Merkez’e katılan tasarımcılara yönelik oluşturulan yeni Moda Girişimcileri Programı; tasarımcılara kendi markalarını kurma, marka stratejileri geliştirme, koleksiyon planlama, marka iletişimi ve pazarlama, uluslararası fuarlar ve sipariş hazırlama süreçleri, iş modeli geliştirme ve defile/sunum hazırlama teknikleri gibi iş süreçlerini yönetme konularında profesyonel destek sağlarken, tasarımcıların ulusal ve uluslararası platformlarda yer almalarını ve bu sayede de rekabet edebilme güçlerini kuvvetlendirmeyi hedefliyor.